top of page

Бінарний урок

Предмет : Географія – Зарубіжна література.

Клас : 6

Розділ: Гідросфера. Людські стосунки

Тема: Джек Лондон «Жага до життя». Описи природи та їх роль у тексті. Значення назви оповідання. Річки. Річкова система та басейн. Живлення річок.

Мета:

  • поглибити знання учнів про гідросферу шляхом вивчення річок як частини світового кругообігу води в природі; сформувати поняття про річку,  річковий басейн, вивчити елементи річкової системи та типи живлення річок; формувати вміння працювати з різноманітними джерелами знань: атласами, картою, гугл – картою, гаджетами; виконувати досліди за поданим алгоритмом;  формувати навички командної роботи, вчити висловлювати та доводити думку групи розвивати творче мислення; виховувати науковий світогляд.

  • визначити роль і функції описів природи в оповіданні; провести паралелі між станом природи і внутрішнім станом головного героя твору; з’ясувати значення назви оповідання; розвивати в учнів креативне мислення, зв'язне мовлення, творчу уяву, навички аналізу художнього тексту; виховувати гуманізм, зацікавлення творчою спадщиною письменника.

Тема: Японія

Мета: формувати в учнів знання про основні ознаки ЕГП, природи, населення та господарства; формувати вміння учнів аналізувати, зіставляти, репрезентувати опрацьоване, узагальнювати і робити висновки; розвивати  критичного мислення; удосконалювати навички і вміння роботи з картами, діаграмами; удосконалювати навички і вміння роботи з гугл картами та вправами з інтерактивною дошкою; виховувати почуття поваги до японського народу.

Тема: Вітер.

Мета: формувати знання про вітер і причини його утворення; розвивати практичні вміння визначати напрямок та силу вітру, будувати та аналізувати рози вітрів; сприяти розумінню учнями важливості спостережень та вивчення вітрів; розвивати вміння самостійно проводити спостереження за вітром та аналізувати результати, складати розу вітрів; формування уміння висловлювати свою думку та аргументовано захищати її.

Тема: Індія

Очікувані результати: учні називають основні чинники, що визначають місце країни в міжнародному поділі праці; знаходять та аналізують необхідну інформацію для характеристики країни; називають промислові виробництва, що визначають міжнародну спеціалізацію країни, визначають спеціалізацію сільського господарства, особливості розвитку секторів економіки, складають економіко-географічну характеристику; виконують компетентнісно орієнтовані завдання.

Розвивальна та виховна мета: розвивати  здатність до пошуку та засвоєння нових знань; розвивати вміння виділяти істотні ознаки, узагальнювати, робити висновки; розвивати вміння роботи в групах; розвивати критичне мислення, економічне мислення; вдосконалювати уміння використовувати інформаційні ресурси; вміння працювати з картографічними джерелами; формувати пізнавальний інтерес; виховувати зацікавленість до сучасного світу, бажання розуміти соціально-економічні процеси, які в ньому відбуваються.

bottom of page